ACTIFUSE

Od momentu wprowadzenia do obrotu w 2008 r. materiał kościozastępczy ACTIFUSE ustanowił nowy standard poprawy gojenia kości. Poparty 10-letnim doświadczeniem klinicznym i dowodami klinicznymi 2. poziomu wskazującymi na pomyślne wyniki zrostu kości po 12 miesiącach ACTIFUSE daje chirurgom ortopedom możliwość bycia innowacyjnymi w obliczu najtrudniejszych przypadków chirurgicznych1,2.
Patrz: wskazania

Enhanced image of porous Actifuse flow product

Przyspieszony wzrost kości

Unikalna formuła ACTIFUSE zawiera idealną zawartość krzemu, w przypadku której wykazano, że jest ona optymalna dla tworzenia kości w modelu zwierzęcym.3,* Dzięki 80% porowatości opracowanej tak, aby naśladować istotę gąbczastą, ACTIFUSE ma działanie osteokondukcyjne, osteostymulujące i zapewnia przyspieszony wzrost kości4,5.

* Dane przedkliniczne. Wyniki mogą nie być skorelowane z działaniem u ludzi.

 

Mechanizm działania

Dowiedz się więcej o działaniu ACTIFUSE

Dodatkowe zalety produktu

Innowacyjne dostarczanie i łatwe użytkowanie

Materiał kościozastępczy ACTIFUSE zapewnia przyspieszony wzrost kości w wielu gotowych do użycia, fabrycznie zapakowanych opcjach dostarczania. ACTIFUSE jest przeznaczony do precyzyjnego umieszczania w małych ubytkach kostnych z podejścia otwartego i mniej inwazyjnego6.

Rozwiązania dla chirurgii małoinwazyjnej

ACTIFUSE MIS zapewnia kontrolowane dostarczanie materiału kościozastępczego ACTIFUSE podczas minimalnie inwazyjnych zabiegów w obrębie kręgosłupa i w przypadku ogólnych zastosowań ortopedycznych7.

Charakterystyczna i uniwersalna manipulacja

ACTIFUSE ABX i ACTIFUSE SHAPE wspierają technikę chirurga, umożliwiając precyzyjną manipulację i implantację2,8.

Jednorodne, porowate granulki z fosforanu wapnia podstawionego krzemianem do stosowania jako syntetyczny wyrób zastępujący przeszczepy kostne.

Wskazania:

  • Wyrób przeznaczony do stosowania jako substytut autoprzeszczepów i alloprzeszczepów z gąbczastej i gąbczasto-zbitej tkanki kostnej.
  • Powyższe zastosowanie powinno być związane z niewielkim obciążeniem lub uciskiem.
  • Do typowych zastosowań chirurgicznych substytutów przeszczepów kostnych należą:- wypełnianie niewielkich ubytków np. po usunięciu małych guzów kości, po repozycji złamania, po osteotomii i zabiegach chirurgii  plastycznej;-   zabieg usztywnienia w obrębie kręgosłupa (spondylodeza), w którym stosuje się klatkę międzytrzonową lub system stabilizujący z użyciem śrub w celu zmniejszenia fizjologicznych obciążeń w  miejscu przeszczepu.
  • Materiału nie powinno się stosować zamiast podpórki z allogenicznego przeszczepu kości zbitej w miejscach, w których wymagana jest odporność na rozciąganie, skręcanie lub zginanie. Wyrób powinien być stosowany przez chirurgów ortopedów w zastępstwie alloprzeszczepów kostnych (z kości ludzkich przechowywanych w bankach kostnych).

ACTIFUSE IFU